اصولا برگزاری جلسات ساختارمند بحث و بررسی علمی سودمند است به شرطها و شروطها که این دو را بعدا می گویم. اما سرعت تولید و نشر اطلاعات و داده های روانشناسی فوق العاده و بسیار زیادتر از آنی است که حتی تماس های هفتگی ما بتواند آن را پوشش دهد، لذا بحث و ارتباط علمی در قالب ژورنال کلاب الکترونیکی که این عنوان نیز اسم مناسبی برای آن است، مطمئنا در به روز کردن و افزایش دانش علمی کل جامعه روانشناسی مفید خواهد بود. در این راستا نکاتی لازم به ذکر است:
1- بنده از از استقبال اولیه اعضای آکادمی - به خصوص از نوع فعالشان- از این طرح بسیار خوشحال شدم و از اظهار لطف شما و سایر دوستان تشکر می کنم. به ویژه از آقایان دکتر محمدی، اکبری و خانی پور که با ارسال نظرات علمی و جالب خود به خوبی برای سایر دوستان راهگشایی کردند.
2- اما اینکه چرا پس از آن هنوز خبر جدی نشده است و آیا مثل بسیاری از کارهای ما ایرانیان با هیجان بالا شروع و با سردی تمام محو می شود یا نه جای بررسی و پیشگیری دارد که اگر اجازه بدهید برای مدیریت، ارتقا و تقویت فزاینده آن برنامه ای را به زودی ارائه خواهم کرد. از تمامی اعضای آکادمی نیز خواهش می شود پیشنهادات خود را در این زمینه ارسال فرمایند.
3- فعلا دو پیشنهاد یا به عبارت بهتر درخواست از مدیریت محترم دارم: الف) در صورت امکان یک لینک با حجم ذخیره مطلب قابل قبول تحت عنوان همان "ژورنال کلاب الکترونیکی" در منوی اصلی یا لااقل در آرشیو موضوعی وبلاگ قرار دهید تا بتوانیم ضمن رسمیت بخشی بیشتر به آن، مقالات پیشنهادی برای مطالعه و همینطور کامنت ها و نظرات موافق و مخالف دوستان وهمکاران را به نام خودشان به صورت دسته بندی شده در آنجا قرار دهیم تا هم  استفاده از آن برای سایر افراد راحت تر باشد و هم اینکه شاید توانستیم از این طریق اولین مجله الکترونیکی مروری - انتقادی critical review در ایران را تهیه و در سطحی وسیعتر از گروه آکادمی منتشر کنیم که خود انگیزه ای مضاعف برای نویسندگان مطلب خواهد شد.
4- اگر چه ان شاءالله همه اعضای آکادمی انگیزه ای درونی برای علمی تر کردن و ارتقای دانش و مهارت روانشناسی خود دارند اما به هرحال تقویت مثبت به افزایش رفتار کمک خواهد کرد. پیشنهاد می کنم به دوستانی که در این زمینه فعال تر هستند ـ که ملاک ارزیابی آن را نیز بعدا خواهم گفت ـ امتیازاتی داده شود مثلا قرار گرفتن در ستون نویسندگان آکادمی و ... . در ضمن منتظر سوالاتی برای داغتر شدن بحث و تفکر بیشتر در مورد اولین مقاله ژورنال باشید.

+ نوشته شده توسط محمدی در چهارشنبه ۵ خرداد۱۳۸۹ و ساعت 13 |